Tour Operator , TraveLocal
"Σε κάθε περίπατο στην φύση κάποιος λαμβάνει πολλά περισσότερα από όσα αντιλαμβάνεται'. Αυτή είναι η πεποίθεσή μου και επειδή αγαπώ την επαφή με την φύση επέλεξα στην επαγγελματική μου ζωή, να ασχοληθώ με αυτό το εναλλακτικό είδος τουρισμού. Ο εισερχόμενος πεζοπορικός τουρισμός ειναι κάτι που το κάνω αρκετά χρόνια στην S-Cape Travel. Για τους Έλληνες η πεζοπορία έχει αναπτυχθεί τα τελαυταία χρόνια με δειλά βήματα, με συλλόγους και γκρούπ.
Στην TraveLocal σου προτείνουμε να δοκιμάσεις το κόσμο τον αυτοκαθοδηγούμενων διακοπών. Λέγονται αυτοκαθοδηγούμενες, διότι εσύ καθοδηγείς τις διακοπές σου. Εμείς σου παρέχουμε τις πληροφορίες και τους χάρτες. Δεν χρειάζεται να είσαι πεζοπόρος η ορείβατης, το μόνο που χρειάζεται είναι να σου αρέσει λίγο το περπάτημα και έχεις μια καλή φυσική κατάσταση και ένα "έξυπνο κινητό στο χέρι".
Στην TraveLocal μοιραζόμαστε μαζί σου τους χάρτες μας, την αγάπη μας για τις ομορφιές της χώρας μας και για την πεζοπορία. Τα έχουμε οργανώσει όλα για εσένα με το καλύτερο τρόπο. Εσυ απολαμβάνεις!